Mieszkanie pod klucz czy stan deweloperski?

Szukając mieszkania należy podjąć wiele trudnych decyzji. Należy ustalić dostępny budżet oraz lokalizację i w ramach nich przeglądać oferty. Kluczowe jest też ustalenie, czy chcemy od razu się wprowadzić, czy wolimy mieszkanie urządzić według własnego gustu. Obie te opcje mają swoje wady i zalety.

Stan deweloperski

Decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim wydajemy mniej pieniędzy. Przynajmniej początkowo. Mieszkanie takie należy jeszcze wykończyć. Wymaga to nie tylko materiałów, pracy i czasu, ale przede wszystkim pomysłu. Jest to ciężka praca, ale bardzo satysfakcjonująca. Jej efektem jest mieszkanie, dokładanie takie jak zostało ono wymarzone. Takie rozwiązanie jest dobre dla ludzi pasjonujących się wystrojem wnętrz i charakteryzujących się dobrym gustem. Amatorom ciężko wpaść na pomysły godne projektantów, ale w internecie roi się od inspiracji, które można wykorzystać we wykańczaniu własnego mieszkania. Robiąc to własnymi siłami, bez zatrudniania fachowców, można oszczędzić spore kwoty.

Gotowe mieszkania

Wykończenie pod klucz jest najlepszą opcją dla osób, które chcą się szybko wprowadzić. Bardzo często gotowe mieszkania we Wrocławiu mają na swoim wyposażeniu nawet meble. Wystarczy wtedy przenieść swoje rzeczy osobiste i już możemy mieszkać. Decydując się na mieszkanie pod klucz można oszczędzić sporo czasu i nerwów, które generuje każdy remont. Niestety, lokal może odbiegać od gustu kupującego. Z tego powodu mogą okazać się niezbędne poprawki. Gotowe mieszkanie ma też wyższą cenę niż takie w stanie deweloperskim. Jest to oczywiste, bo przecież zainwestowano w jego wykończenie.