Olej pneumatyczny – jakie jest jego zastosowanie w przemyśle?

Większość maszyn i narzędzi, które są obecnie wykorzystywane w przemyśle, działają na podstawie układów pneumatycznych. To właśnie dzięki nim są one wydajne i efektywne. Niemniej jednak układy te wymagają konserwacji i odpowiednich smarów, by nie traciły one swojej mocy wraz z upływem czasu. Wobec tego, jakie zastosowanie w przemyśle może mieć olej pneumatyczny?

Olej pneumatyczny i jego zastosowanie

Olej pneumatyczny przeznaczone jest do smarowania układów pneumatycznych maszyn i narzędzi. Olej ten przystosowany jest do pracy w niezwykle ciężkich warunkach, a co za tym idzie, może się świetnie sprawdzić w przypadku maszyn wiertniczych. Co więcej, olej pneumatyczny znajduje w przemyśle o wiele szersza zastosowanie. Można go bowiem wykorzystać do układów w młotach czy kluczach, a także do innych maszyn, które działają na podstawie sprężonego powietrza.

Dlaczego warto stosować olej pneumatyczny?

Olej pneumatyczny jest substancją wielozadaniową. Przede wszystkim, skutecznie chroni on komponenty maszyn przed korozją, a tym samym, skutecznie przedłuża ich żywotność. Dodatkowo wspiera on pracę i poprawne funkcjonowanie układów pneumatycznych, znacznie redukując ryzyko wystąpienia nieoczekiwanej awarii. Oleje pneumatyczne zachowują swoją płynność nawet w niskich temperaturach, a co za tym idzie maszyny i sprzęty z układami pneumatycznymi nie są narażone na zacieranie się. Można więc powiedzieć, że stosowanie olejów pneumatycznych jest całkowicie niezbędne, szczególnie jeśli priorytetem jest długie i bezawaryjne działanie sprzętu.