Płytki w jodełkę- najnowszy trend w urządzaniu łazienki.

Parkiet ułożony w jodełkę kojarzy się z zabytkowymi pałacami czy wystrojem przedwojennych kamienic. Ten trend był również popularny w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, jednak na parę lat odszedł do lamusa. Dziś podłoga z motywem jodełki znowu wraca do łask, jednak zyskuje całkiem nowe oblicze! Jodełka przestała być zarezerwowana wyłącznie jako drewniany parkiet do salonu. Dziś podbija łazienki jako płytki układane w ten sposób.

Jodełka nie tylko z drewna

Producenci płytek prześcigają się w produkcji płytek drewnopodobnych układanych w kształt jodełki. Jeśli zdecydujemy się na płytki jodełka w Home100.pl w klasycznym wzorze, będziemy potrzebować płytek o formacie zbliżonym do naturalnych desek dzięki czemu płytki będą dokładnie odwzorowywać naturalną, drewnianą podłogę.

Innym sposobem, w jaki układa się płytki w jodełkę jest wzór jodełki francuskiej. Charakteryzuje się on, deskami ( w naszym przypadku płytkami) przyciętymi na końcach do około 45o. Szpiczaste końce są okładane, tak, aby do siebie przylegały, tworząc wzór jodełki.

Podobne do jodełki francuskiej są płytki ułożone w jodełkę węgierską.

Jodełka? Do jakiego wnętrza?

Płytki jodełkowe, znane również jako płytki chevron pasują do każdego wnętrza. Najpopularniejszym miejscem, gdzie się pojawiają jest łazienka- tu możemy je obserwować na podłodze, na ścianach, pod prysznicem, jednak świetnie sprawdzą się w kuchni, także nad blatem kuchennym, do salonów i przedpokojów.

Jodełka idealnie wpisze się w wiele stylów począwszy od retro, przez klasyczny, skandynawski po industrialny.