Jaki klej do aluminium najlepiej wybrać?

Aluminium to bardzo wytrzymałe, lekkie, a ponadto odporne na korodowanie tworzywo. Z tego metalu produkuje się wiele różnych elementów, m.in. części maszyn, stolarkę, obudowy i wiele innych przedmiotów. Ponadto aluminium możemy łączyć wieloma metodami – najbardziej popularną jest klejenie. Metal ten można także lutować czy spawać, jednakże klej do aluminium będzie najlepszym wyborem.

Aluminium – łączenie

Mimo tego, że aluminium posiada bardzo wytrzymałe właściwości mechaniczne, to jest niestety podatne na wszelkie uszkodzenia. Z tego powodu wszelkie zniszczone elementy aluminiowe możemy naprawić, na przykład połączyć je za pomocą kleju po złamaniu. Trzeba też wspomnieć o tym, że aluminium łączone jest również jako element w procesie produkcyjnym. Ponadto dobór stosownej techniki w przypadku łączeń elementów aluminiowych powinien opierać się głównie na ich rodzaju, wielkości bądź przeznaczeniu. Jest tak, ponieważ połączone ze sobą elementy powinny zapewniać stosowny poziom wytrzymałości, a także bezpieczeństwa.

Klej do aluminium – jaki kupić?

Kupno właściwego typu kleju umożliwi uzyskać odpowiednią jakość spoin, które będą odporne na wszelkie uszkodzenia, także pod wpływem czynników mechanicznych. Na rynku kupić można kilka różnych klejów do aluminium. Bardzo popularny jest klej rozpuszczalnikowy, który powoduje częściowe rozpuszczenie materiałów, które będą przenikać się wzajemnie, by tworzyć spoiny. Ponadto dobrym wyborem będzie klej wykorzystujący polimerowe żywice – działa on miejscowo, a ponadto wykazuje powinowactwo chemiczne do materiału. Tego typu materiał często stosowany jest w przypadku materiałów, które ciężko skleić. Warto też wspomnieć o kleju mieszanym, który głęboko będzie wnikał w materiał. Klej do aluminium najlepiej kupić od sprawdzonego, renomowanego producenta.