Nowe mieszkanie wprost od dewelopera

Deweloperzy nie przepuszczą żadnej okazji do nabycia we Wrocławiu gruntów, które można przeznaczyć pod zabudowę. Szczególnie zaś, jeśli położone są stosunkowo blisko centrum miasta, a przy tym plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza dokonanie wyższej zabudowy. Nie pogardzą jednakże terenami także na obrzeżnych dzielnicach. Wszystko przez popyt na mieszkania, jaki od kilku lat utrzymuje się w stolicy Dolnego Śląska na wysokim poziomie.

Rozwój katalizatorem budownictwa mieszkaniowego

Nie byłoby takiej sytuacji, gdyby nie dynamiczny rozwój, jaki miasto przeżywa w ostatnich kilkunastu latach. Zagraniczni inwestorzy, rozwój infrastrukturalny i związany z tym wszystkim napływ mieszkańców spoza miasta sprawiają, że tak rynek wtórny, jak i rynek pierwotny mieszkań cieszą się dobrą koniunkturą. Na tyle dobrą, że część budowanych mieszkań jest sprzedawana na długo przed ich oddaniem do użytku.

Mimo niewątpliwych zalet, jakie wiążą się z zakupem mieszkania używanego to właśnie sięgnięcie po mieszkanie od dewelopera jest o wiele korzystniejsze z formalnego punktu widzenia. Pozwala bowiem w prostszy sposób uzyskać kredyt hipoteczny na jego zakup, a przy tym nie wymaga dokonywania dodatkowych wycen. Również otrzymanie rządowego wsparcia na zakup z programu „Rodzina na swoim” jest w przypadku mieszkania nowego o wiele prostsze.

Szeroka podaż nowych mieszkań

We Wrocławiu mieszkanie od dewelopera to bardzo chodliwy towar. Popyt na tego typu nieruchomości jest na tyle duży, że ogłoszenia na portalach i w gazetach z anonsami zmieniają się jak w kalejdoskopie. Sytuacja jest komfortowa zarówno dla osób chcących sprzedać mieszkanie, jak i dla biur pośrednictwa i w końcu dla deweloperów.

Wiedząc bowiem o korzyściach, jakie przynosi nabycie mieszkania od dewelopera młode pary sięgają właśnie po takie rozwiązanie, nieświadomie przyczyniając się do dalszego wzrostu rynku nieruchomości.