Zastosowanie klejów anaerobowych

Klej anaerobowy Loctite 270 to preparat, który bardzo często można spotykać w wielu warsztatach samochodowych, gdzie wykorzystywany jest do mocowania łożysk oraz części cylindrycznych. Jego zadaniem jest skuteczne zabezpieczanie gwintów śrub przez samoczynnym odkręcaniem na skutek wibracji. Kiedy jeszcze warto po niego sięgnąć?

Kiedy stosować klej anaerobowy Loctite 270?

Preparat ten bardzo często jest zwany klejem tlenowym. Jest on stosowany w celu uszczelniania oraz łączenia dwóch takich samych lub różnych metali, na przykład mosiądzu, stali czy aluminium. Jest także niezawodny podczas spajania ze sobą metalu ze szkłem, gumą oraz różnorodnymi tworzywami sztucznymi.

Klej Loctite 270 stosuje się bardzo często w elementach instalacji, które to należy skutecznie zabezpieczyć przed odkręcaniem, np. w celu zabezpieczania gwintów i mocowania części współosiowych.

Ten beztlenowy preparat znalazł powszechne stosowane podczas napraw urządzeń, gdzie jest wykorzystywany zamiast uszczelek. Skutecznie zapobiega on wyciekom wilgoci, gazów, cieczy oraz wielu innych zanieczyszczeń.

Jak zaaplikować klej beztlenowy?

Preparat ten jest powszechnie wykorzystywany do montażu i uszczelniania elementów, które to w trakcie awarii wymagają szybkiego demontażu. Jego zastosowanie jest bardzo ekonomiczne, gdyż niejednokrotnie zastępuje on bardzo kosztowne oraz pracochłonne mechaniczne osadzanie naprawianych elementów.

Warto zawsze pamiętać o tym, aby łączone z sobą powierzchnie były suche oraz dobrze odtłuszczone .Preparat ten należy bezpośrednio nałożyć na jedną z łączonych powierzchni. Element przeznaczony do zespolenia z powierzchnią, należy zawsze mocować ruchem obrotowym. Niezwykle ważne jest, aby nie zanurzyć łączonych przedmiotów w kleju, a tylko płynnym ruchem zakręcać na przykład wybraną nakrętkę. Odpowiednie nałożenie kleju zapewnia zawsze bardzo wysoką szczelność.