Jakie materiały wykończeniowe do łazienki wybrać?

Urządzanie wnętrz wiąże się z podejmowaniem wielu wyborów. Łazienka jest miejscem, gdzie szczególnie należy zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe. W takim pomieszczeniu jest ciągle wilgotno, więc najlepiej zdecydować się na pokrycie ścian i podłóg płytkami.

Przestrzeń między ścianą, a wanną należy zabezpieczyć za pomocą silikonu. Meble powinny być pokryte wodoodpornym materiałem. 

Jakie płytki najlepiej wybrać do łazienki? 

Materiały wykończeniowe są istotnym elementem, dzięki któremu można nadać wnętrzom charakter. Oprócz tego muszą być funkcjonalne. Płytki są najczęściej wybieranym materiałem, jeśli chodzi o kuchnie i łazienki. Według specjalistów, najbardziej do wspomnianych pomieszczeń nadaje się gres szkliwiony. Przede wszystkim dlatego, że jest nienasiąkliwy. Poza tym powierzchnia takich płytek wykazuje dużą odporność na działanie środków chemicznych, co w łazience jest kluczowe. 

W jakiej kolorystyce urządzić łazienkę?

W nowoczesnych mieszkaniach właściciele często decydują się na łazienki w ciemnych kolorach. Zresztą większość dostępnych na rynku dodatków do łazienek jest w takiej kolorystyce. Gres szkliwiony można dostać w różnych barwach oraz wzorach. Niektóre płytki imitują granit, a inne drewno. W łazience sprawdzi się wykończenie płytek typu poler. Dzięki temu będzie można łatwo zetrzeć wszystkie zacieki i zabrudzenia.