Beton architektoniczny – co warto o nim wiedzieć?

Umieszczanie warstwy dekoracyjnego betonu zarówno na elewacjach, jak i wewnętrznych powierzchniach ścian cieszy się rosnącą popularnością. Specjalne mieszanki, które przeznaczone są do aplikowania na eksponowane części konstrukcji, posiadają wiele korzystnych właściwości. Beton architektoniczny może pełnić jednocześnie rolę dekoracji i warstwy ochronnej. Co warto o nim wiedzieć?

Jakie są zalety ozdobnego betonu?

Wśród często wymienianych zalet pojawiają się:

  • odpowiednia paroprzepuszczalność
  • łatwość aplikacji
  • możliwość zamaskowania nierówności ściany.
    Dzięki temu, że zapewnia ścianom oddychalność i właściwy stopień odprowadzania wilgoci, beton dekoracyjny może być stosowany również w pomieszczeniach takich jak kuchnie i łazienki – www. Szczególną wagę należy przywiązać do rodzaju betonu wybieranego na zewnętrzne powierzchnie ścian. W tym przypadku należy decydować się na rodzaje, przy których produkcji wykorzystano specjalne wzmacniacze i impregnaty. Zaimpregnowany beton na ścianie okaże się trwałą i solidną warstwą zewnętrzną. Będzie ona odporna na szkodliwe działanie opadów atmosferycznych, wysokie temperatury i zarysowania. Dzięki zabezpieczeniu nie pojawią się na niej zacieki i przebarwienia.

Dlaczego warto wykorzystać architektoniczny beton?

Tego rodzaju mieszanki są przede wszystkim łatwe w aplikacji. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie ich na powierzchni ścian samodzielnie, w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki dopasowaniu odpowiedniej faktury, możliwe jest zamaskowanie ewentualnych nierówności ścian. Warto wziąć pod uwagę fakt, że tego rodzaju beton zakupić można w ogromnej ilości różnorodnych wersji kolorystycznych. Stworzenie wymarzonej aranżacji nie stanowi więc tutaj większego problemu. Odpowiednio dobrany rodzaj betonu z pewnością okaże się korzystnym rozwiązaniem.