Klimatyzatory kasetonowe – czym są, jakie mają zalety

Klimatyzatory kasetonowe to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule zostaną omówione kwestie dotyczące tego czym są klimatyzatory kasetonowe, jakie są ich zalety oraz koszty, biorąc pod uwagę moc urządzenia oraz funkcje.

Klimatyzatory kasetonowe – czym są

Klimatyzatory kasetonowe to rodzaj klimatyzatorów, które są montowane w sufitach podwieszanych. Wyposażone są one w specjalne kasetony, dzięki którym urządzenie jest niewidoczne i nie zaburza estetyki pomieszczenia. Poza tym charakteryzują się podobnymi udogodnieniami co klasyczne klimatyzatory: umożliwiają rozprzestrzenienie się świeżego powietrza po pomieszczeniu, dbają o odpowiednią temperaturę oraz uczestniczą w oczyszczaniu się powietrza.

klimatyzatory kasetonowe

Zalety

Warto wspomnieć także o zaletach klimatyzatorów kasetonowych. Oprócz nowoczesnego designu, klimatyzatory tego typu są niezwykle estetycznymi urządzeniami oraz nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu klimatyzatory te nie burzą eleganckiego wystroju wnętrza oraz świetnie komponują się z otoczeniem. Należy także dodać, że klimatyzatory kasetonowe zapewniają wielostronny nadmuch powietrza.

Cena

Koszt klimatyzatora kasetonowego może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników, do których można zaliczyć moc urządzenia, producenta, funkcjonalność, wydajność, jakość wykonania, a także skomplikowanie montażu. Generalnie ceny klimatyzatorów kasetonowych zaczynają się od około trzech tysięcy złotych (urządzenie o mocy 2,5 kW), ale mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Mowa tutaj o zaawansowanych modelach o większej mocy posiadających dodatkowe funkcje. Warto również pamiętać, że koszty instalacji klimatyzatora kasetonowego również mogą być znaczące i powinny być brane pod uwagę przy planowaniu zakupu.