Możliwości płytek heksagonalnych

Niezwykle modny wzór, jaki można osiągnąć na ścianie lub podłodze dzięki charakterystycznym heksagonom sprawił, że świat oszalał na ich punkcie. Zważywszy na fakt, że heksagony umożliwiają otrzymanie na ścianach i podłogach ogromne ilości wzorów i efektów to właściwie cały dom mógłby być nimi ozdobiony. Ze względu na cenę jednak warto wybrać tylko niektóre powierzchnie, aby jedynie podkreślić charakter i klimat wnętrz.

Wielkość

Płytki heksagonalne mogą być niezwykle drobne, ułożone na siatce dla szybszego ułożenia na ścianie. Tak mała wielkość pozwoli na ułożenie na ścianie mozaiki, która w zależności od koloru i wzoru może stworzyć zupełnie inny efekt.

Duże płytki nadają się bardziej na podłogę lub na ścianę w dużym, przestrzennym pomieszczeniu, gdzie tego rodzaju płytki niezwykle podkreślą kubaturę pomieszczenia.

Połączenie kilku wymiarów może stworzyć piękny efekt, a połączenie płytek heksagonalnych z kwadratowymi lub prostokątnymi kafelkami zapewni niezwykły, charakterystyczny efekt na podłodze pomieszczenia.

Kolorystyka

Układanie jednakowych heksagonów na ścianie lub podłodze zapewni powierzchni klasyczny, stonowany wygląd, jednak zdecydowanie nie nudny. Dodanie dwóch innych kolorów lub połysku na już istniejącym odcieniu nada powierzchni odrobinę luźniejszego charakteru lub sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało większe, niż w rzeczywistości jest.

Wzór

Płytki heksagonalne www.home100.pl to nie tylko wielkość i kolorystyka, ale w dużej mierze również wzór. Płaskie i matowe będą się świetnie nadawać na parkiet. Lekko trójwymiarowe dzięki ściętym krawędziom idealnie wkomponują się w kuchenną ścianę nad drewnianym blatem, a stworzone z trzech przystających trójkątów stworzą trójwymiarowy obraz przywodzący na myśl niekończące się schody. Efekt spotęguje wykorzystanie heksagonów stworzonych z różnokolorowych trójkątów, które dadzą znacznie lepszy trójwymiarowy rezultat.