Gdzie można wykorzystać kleje anaerobowe?
Oryginalne kleje anaerobowe wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczania i uszczelniania różnorodnych nakrętek, szpilek oraz śrub. Warto wspomnieć również o tym, że nie jest to jedyne zastosowanie.
Gdzie sprawdzi się klej anaerobowy?
Klej anaerobowy wykorzystywany jest głównie do uszczelniania i zabezpieczania gwintów. Zabezpieczenie podkładek sprężystych, drutowania i kontr-nakrętek jak powszechnie wiadomo nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Olbrzymim atutem klejów anaerobowych jest to, że likwidują one wszelkie luzy w miejscu powstawania, czyli bezpośrednio na gwincie. Klej wyróżnia się tym, że samoistnie zastyga dopiero w momencie, gdy dojdzie do wkręcenia śluby. Użycie kleju jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Płynny klej idealnie przylega do powierzchni, dzięki czemu skutecznie wypełnia luz gwintu. W dużej mierze to właśnie dzięki klejowi anaerobowemu można zapobiec obluzowaniu. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że klej chroni przed korozją i doskonale utrzymuje napięcie. Więcej szczegółów na stronie Melkib.
Mocowanie łożysk, i kół zębatych
Nowoczesne kleje anaerobowe coraz częściej wykorzystywane są również do mocowania luźnych łożysk i tulei, które spotkać można w silnikach elektrycznych, spalinowych i prądnicach. Klej idealnie sprawdzi się także do mocowania wpustów w wałkach wyjściowych silników.
Jakie zastosowanie mają kleje anaerobowe?
Anaerobowy klej można wykorzystać także do zlikwidowania luzów pomiędzy łożyskami. Dzięki odpowiedniej mieszance kleju można kontrolować luz przy osadzanych łożyskach. Klej można wykorzystać także do mocowanie cylindrycznych części pasowanych, czy też do uszczelniania powierzchni płaskich. Anaerobowe kleje idealnie radzą sobie również z zabezpieczaniem i uszczelnianiem połączeń rurowych.