Płytki do przedpokoju – podłoga do zadań specjalnych

Podłoga w żadnym pomieszczeniu w mieszkaniu i domu nie musi znosić tak wiele, jak ta zlokalizowana w przedpokoju. Wnoszony na butach piach, resztki wody oraz brudny śnieg potrafią dać jej w kość i po jednym jesienno-zimowym sezonie sprawić, że będzie wyglądała nieestetycznie, błagając o remont. Warto więc na etapie wykończenia poświęcić jej nieco więcej uwagi i wybrać płytki do przedpokoju, które sprostają każdemu wyzwaniu i nie stracą przy tym swoich walorów.

Jaka płytka do jakiego przedpokoju?

Płytki do przedpokoju warto wybierać tak, by stanowiły one harmonię z całym wnętrzem. Mogą one być utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej, lub być kontrastem dla ścian. W ofertach producentów coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasycznych rozwiązań, jak i zwolennicy nowoczesnych propozycji.

Hitem ostatnich sezonów są płytki heksagonalne. Geometryczne wzory przypadną do gustu osobom kreatywnym. Ich zabawna forma i ciekawy kształt wniosą do przedpokoju niebanalny akcent dekoracyjny.
Dużym powodzeniem cieszą się minimalistyczne wnętrza utrzymane w stylu boho lub skandynawskim. Tu świetnie wkomponują się płytki do przedpokoju typu patchwork w odcieniach bieli i szarości. Są one idealnym tłem dla oryginalnych dodatków podkreślających charakter mieszkania i jego lokatorów.

Współczesny rynek gotowy jest odpowiedzieć nawet na potrzeby osób gustujących w drewnianym wykończeniu wnętrz. Podłoga w przedpokoju nie jest dobrym miejscem na parkiet i panele. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie tu płytek ceramicznych imitujących swoim wyglądem różne gatunki drewna.

Im praktyczne, tym lepsze

Po płytki do przedpokoju sięga się przede wszystkim ze względu na ich praktyczność. Łatwo usunąć z nich piach, brudny śnieg i każde inne zanieczyszczenie, jakie czasem zdarza się wnieść na butach do domu lub mieszkania.
Praktycznym rozwiązaniem jest ułożenie na podłodze w przedpokoju wzorzystych płytek. Na kolorowym ornamencie trudniej jest wypatrzeć ziarenka piachu, grobne grudki błota i plamy po wyschniętych kroplach wody. To oznacza znacznie mniej pracy potrzebnej do czyszczenia podłogi po każdym powrocie do domu, gdy aura na zewnątrz sprzyja brudzeniu butów i każdej nawierzchni, z jaką mają kontakt.

Więcej znajdziesz na: https://home100.pl/plytki-do-przedpokoju