Jakie masy szpachlowe wybrać?

Aby idealnie wygładzić powierzchnię ścian i sufitów warto jak najszybciej postawić na profesjonalne masy szpachlowe. Tego typu produkty można wykorzystać także do wypełniania rys i łatania pęknięć. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się czy lepsza jest gotowa masa szpachlowa, czy też zdecydowanie lepiej jest postawić na masę w proszku.

Masa szpachlowa czy gładź?

Gotowa masa szpachlowa jest doskonałym wyborem dla tych osób, które muszą wyrównać powierzchnię ścian i sufitów. Masa szpachlowa idealnie nadaje się również do zespoinowania popularnych płyt g-k. Jeżeli chodzi o gładź, to wykorzystywana jest ona przede wszystkim jako ostatnia warstwa. Wynika to oczywiście z tego, że doskonale nadaje się ona do malowania i to właśnie dzięki niej można uzyskać idealnie gładkie ściany.

Sypkie masy należy oczywiście połączyć z wodą i dokładnie wymieszać. Aby uzyskać satysfakcjonującą konsystencję niezbędne jest przestrzeganie proporcji podanych przez producenta. Gotowa masa nie wymaga oczywiście mieszania, dlatego też dzięki niej można zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Jakie zalety mają gotowe masy do szpachlowania?

Gotowa masa szpachlowa jest idealnym wyborem dla osób, które nie mają profesjonalnej mieszarki. Dzięki niej zdecydowanie łatwiej jest zapewnić porządek podczas remontu. Gotowe masy zachowują optymalne parametry techniczne i co najważniejsze bardzo dobrze trzymają się ścian. Po zaschnięciu masa szpachlowa jest wytrzymała i bardzo twarda – https://budujmy.eu/pl/menu/masy-szpachlowe-1011.html.

Dla wielu osób olbrzymim atutem gotowych mas jest to, że można je przechowywać przez dłuższy czas. Tradycyjne masy szpachlowe należy użyć w przeciągu kilkunastu minut, gdyż po tym czasie cała konsystencja stwardnieje i nadawać będzie się jedynie do wyrzucenia. Najlepszym wyborem są oryginalne masy od renomowanych producentów.