Jakiego mieszkania szukają młodzi?

Dzięki projektowi Mieszkanie Dla Młodych, coraz więcej ludzi decyduje się na kupno mieszkania. Dofinansowanie bardzo ułatwia zakup i dzięki temu, wiele młodych osób może wybierać spośród setek nowych lokum. Na co zwracać uwagę, wybierając cztery kąty dla siebie?

Metraż i przestrzeń!

Choć może wydawać się to niedorzeczne, metraż mieszkania wcale nie jest jednoznaczny z jego przestrzenią. Czasem kawalerka wydaje się pomieścić więcej niż mieszkanie dwupokojowe. Ważne jest, aby projekt mieszkania był bardzo przejrzysty. Im mniej ścian – tym lepiej.

Lokalizacja!

Często poszukuje się mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu czy innym popularnym mieście – dużym zainteresowaniem od wielu lat cieszą się oferty mieszkań Lokum Deweloper we Wrocławiu. Warto pamiętać, że nawet w wielkich miastach można znaleźć spokojną okolicę np. na uboczu czy koło parku. Coraz więcej młodych ludzi odrywa nosy od elektroniki i promuje zdrowy tryb życia. Mieszkania położone blisko klubów sportowych, siłowni i pięknych, dużych parków z pewnością są oblegane przez nowych lokatorów. Ważne jest również by unikać osiedli głośnych i położonych blisko ruchliwych dróg. Mimo dźwiękoszczelności w nowym budownictwie, po otwarciu okna hałas może uprzykrzać życie.

Rynek pierwotny czy wtórny?

W każdym dużym mieście można znaleźć duży wybór spośród oby dwu opcji. Mieszkania w Krakowie i Wrocławiu, czy też Warszawie lub Toruniu często powstają z wyremontowanych kamienic lub starych bloków. To, czy wybierzemy rynek pierwotny czy wtórny zależy tylko od naszych upodobań i budżetu. Rynek wtórny zwykle kojarzy się z tańszą inwestycją, ale często można się poślizgnąć na ukrytych kosztach (np. wymiany instalacji lub zamaskowanych usterkach). Wybierając nowe budownictwo ma się gwarancję, że wszystko powstało w stosunkowo niedawnym czasie i przy odpowiednim użytkowaniu może posłużyć jeszcze przez długie lata.