Szklana mozaika

Marzy Ci się efektowna metamorfoza wnętrza, jednak nie masz funduszu na kapitalny remont? Nie musisz rezygnować ze swoich planów! Wystarczy, że zdecydujesz się na szklaną mozaikę i zastąpisz nią kafelki w kuchni lub łazience. Będą nie tylko stylową ozdobą, ale nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Czym jest szklana mozaika?

Migocząca kolorowymi szkiełkami mozaika formowana jest ze szkła topionego razem z barwiącymi tlenkami w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. W procesie wypalania kolory utwardzają się, sprawiając, że kolorowy ornament nie zmienia swoich barw wraz z upływem czasu. Jej zastosowanie nie ogranicza się jedynie do powierzchni ściennych. Z powodzeniem można układać ją na podłodze, na zewnątrz (jest odporna na zmiany temperatury) oraz jako element ozdobny domowych sprzętów – blatów stołów, szafek a nawet parapetów.

Mozaika szklana w kuchni

Kuchnia ma to do siebie, że zawsze musi być funkcjonalna i praktyczna. Dopiero na drugim miejscu jest jej wystrój i ogólny wygląd. Więc jeśli podczas remontu okaże się, że ze względów finansowych nie można w kuchni poszaleć z dodatkami, warto zastanowić się nad oryginalną ozdobą ze szklanej mozaiki. Kolorowa kompozycja z powodzeniem zastąpi standardowe płytki ceramiczne, wypełniające przestrzeń między roboczym blatem a wiszącymi szafkami. Gdy dodatkowo zamontuje się nad mozaiką ledowe lampki, gra świateł i kolorów sprawi, że kuchnia stanie się bardzo przytulnym miejscem.   

Mozaika szklana do łazienki

Kolorowe szkiełka bardzo ładnie będą wyglądały również w łazience. Łazienka już dawno przestała być miejscem, w którym bierzemy szybki prysznic i od razu z niej wychodzimy. Dziś jest to strefa relaksu i wypoczynku, w której idealnie muszą współgrać ze sobą funkcjonalność i klimat sprzyjający domowemu SPA. By przydać łazience stylu, szklaną mozaiką można wypełnić zabudowę wanny lub ozdobić prysznicową ściankę.  Popularnym rozwiązaniem jest również ozdabianie mozaiką ze szkła obramowań luster, pojedynczych ścian, podłóg czy użycie jej jako elementu ozdobnego przy kinkietach i łazienkowych półkach. Kolorowe szło sprawi, że łazienka będzie wyglądała bardziej luksusowo.