Jak wykorzystać płytki patchwork w aranżacji wnętrz?

W większości domów ważny element wykończenia poszczególnych wnętrz stanowią płytki. Przez wiele lat były one jednokolorowe, dominowały stonowane kolory. Obecnie coraz częściej można zobaczyć płytki patchworkowe. Jak je wykorzystać, by efektownie zaaranżować wnętrze?

Kolorowa kuchnia

W kuchni płytki patchwork mogą być wykorzystane na różne sposoby. Popularnym rozwiązaniem jest pokrycie nimi podłogi, ten krok może pomóc na przykład w oddzieleniu strefy gotowania od części jadalnej. Inną opcją jest położenie patchworkowych kafelków nad blatem kuchennym – to rozwiązanie efektowne, ale też praktyczne, ponieważ da możliwość szybkiego zmycia zabrudzeń powstałych podczas gotowania. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu równowagi – w przypadku, gdy ściana przyciąga wzrok podłoga powinna mieć stonowany i jednolitą barwę, zbyt wzorzyste pomieszczenie może być nieco przytłaczające.

Aranżacja łazienki

Płytek patchwork z powodzeniem można używać również w aranżacji łazienki. Można zdecydować się na pokrycie nimi całej podłogi, wówczas ściany powinny być gładkie. Efektownie prezentują się też pomieszczenia, w których tylko część ściany ma płytki z kolorowymi ornamentami, można je zamontować na przykład nad umywalką. Ładnie wygląda to również wtedy, gdy stanowią ono tło w kabinie prysznicowej czy ponad wanną.