Opisujemy działanie kleju Loctite 406
Zespalanie małych części bywa uciążliwe. Na szczęście z odpowiednimi produktami klejącymi można ułatwić sobie naprawę różnych elementów. Jak stosować Loctite 406?
Charakterystyka kleju Loctite 406
Produkt należy do grupy klejów o błyskawicznym działaniu. Jest to jednoskładnikowy klej o innowacyjnym działaniu. Wyróżnia się krótkim czasem wiązania i niskim poziomem lepkości. Posiada bardzo dużą moc klejenia, jest bezbarwny (przez co nadaje się do niemal każdej powierzchni). Istotną kwestią jest także to, że można go używać w niskich i wysokich temperaturach. Działa w -40°C do nawet 120°C.
Zastosowanie klejów Loctite
Produktu używa się głównie do tworzyw sztucznych, szczególnie małych elementów, które są dość trudne do precyzyjnego sklejenia. Wykazuje efektywne działanie w zespalaniu drewnianych, tekturowych, polipropylenowych, gumowych i innego rodzaju materiałów. W życiu codziennym przydaje się m.in. do gumy w mechanizmach drzwi samochodowych lub do kauczukowych tworzyw. Ze względu na szybkie działanie sprawdza się przede wszystkim do klejenia, które wymaga błyskawicznego efektu. Nadaje się także do naprawy trudno sklejalnych tworzyw. W tym celu należy połączyć produkt z podkładami Loctite do klejów cyjanoakrylowych.
W jaki sposób używać kleju Loctite 406?
W celu uzyskania jak najlepszych efektów klejenia należy dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnię (np. zmywaczem Loctite). Użycie produktu nie różni się specjalnie od stosowania innych klejów. Wystarczy nanieść kilka kropli na materiał i złączyć konkretne części ze sobą. Przed użyciem warto przeczytać ulotkę, by mieć pewność, że wszystkie czynności przebiegają prawidłowo. Należy zaznaczyć, że pełne działanie następuje po około 72 godzinach od aplikacji kleju. Dlatego właśnie ważne jest, by nie używać klejonych części od razu po nałożeniu na nie Loctite 406.