Płytki cegłopodobne – tanie i efektowne wykończenie wnętrz

Obecnie płytki cegłopodobne stanowią tanią, ale niezwykle ciekawą i dającą wiele możliwości aranżacyjnych alternatywę dla tradycyjnej cegły (ta najlepszej jakości do najtańszych nie należy). Dzięki nim można stworzyć nie tylko modne, ale i przytulne i bardzo unikatowe wnętrza, budzące zachwyt odwiedzających gospodarstwo domowe gości. Takie cegłopodobne płytki nie tylko wyglądają efektownie (często nawet różnice pomiędzy nimi a tradycyjną cegłą są niemal niewidoczne), ale również są zdecydowanie szybsze i łatwiejsze w montażu.

Dlaczego cegłopodobne płytki mogą być lepsze od tych tradycyjnych?

Dość często zdarzają się przypadki, w których z bardzo różnych przyczyn nie ma możliwości odsłonięcia naturalnej cegły w domu, dlatego też należy poszukać innego sposobu na uzyskanie takiego efektu we własnych wnętrzach. Dla wszystkich, którzy marzą o takiej ścianie doskonałym rozwiązaniem będą płytki imitujące cegłę, wyglądające efektownie, a przy tym nie wymagające poniesienia specjalnie dużych kosztów. Takie płytki mają szereg różnorodnych zastosowań, między innymi doskonale sprawdzą się w ozdabianiu wybranych ścian, wnęk, słupów, a nawet kominów. Takie płytki będą doskonałe zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach.

Cegłopodobne płytki są nie tylko bardzo estetyczne i stwarzają dużo możliwości aranżacyjnych, ale również ich montaż nie należy do zbyt skomplikowanych (szczególnie te, które są połączone z fugą). Płytki cegłopodobne w sklepie online Home 100 dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Jak montować płytki cegłopodobne?

Choć montaż płytek nie należy do zbyt skomplikowanych, to jednak przed przystąpieniem do prac należy przede wszystkim odpowiednio do tego przygotować podłoże. Ściana, na której będą umieszczane płytki musi przede wszystkim zostać bardzo dokładnie wyczyszczona i wysuszona – w przeciwnym wypadku płytki nie będą się trzymały podłoża. Niezbędne będzie także zaimpregnowanie podłoża specjalnym środkiem na co najmniej dobę – dopiero po upływie tego czasu można przystąpić do prac związanych z montażem cegłopodobnych płytek.