Pistolet do kleju dwuskładnikowego – zastosowanie i charakterystyka
Może się wydawać, że klejenie to czynność prosta, niewymagająca niemal żadnej wiedzy czy umiejętności. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Aby trwale połączyć ze sobą elementy wykonane z różnych materiałów, trzeba przede wszystkim orientować się, jakiego kleju można użyć w tym celu. Oczywiście na rynku dostępnych jest całe mnóstwo preparatów klejących, a sprzedawcy zawsze służą fachową poradą – każdy więc może znaleźć coś idealnego dla swoich potrzeb. Jednak czasem nie tylko wybór preparatu sprawia trudności – niejednokrotnie dużo bardziej problematyczna jest jego aplikacja.
Gadżet do ciężkich w aplikacji klejów
Przykładem klejów wyjątkowo trudnych w aplikacji są kleje dwuskładnikowe. W sklepach można znaleźć je w postaci zestawów dwóch tub – jedna z nich zawiera utwardzacz, który wzmacnia klej i poprawia jego trwałość, druga z kolei to opakowanie z samym już klejem właściwym na bazie żywicy, akrylu lub innej substancji, która po odpowiednim przygotowaniu wykazuje właściwości silnie klejące. Zawartość tub należy połączyć ze sobą, dokładnie wymieszać i można przystąpić do nakładania gotowego preparatu. Jednak każdy, kto choć raz używał kleju dwuskładnikowego przyzna, iż ma on wyjątkowo gęstą konsystencję, przez co rozsmarowanie go na klejonych powierzchniach bywa nie lada wyczynem. Jak więc uprzyjemnić sobie pracę z gęstym klejem? Odpowiedzią na to pytanie jest pistolet do kleju dwuskładnikowego.
Profesjonalne pistolety – perfekcyjne łączenia
Pistolet do kleju to urządzenie, którego zadaniem jest ułatwienie aplikacji preparatu dwuskładnikowego. Przy jego użyciu możliwe jest równomierne rozprowadzenie środka nawet tam, gdzie nie sposób dotrzeć podczas nakładania ręcznego. Co więcej, zastosowanie specjalnego sprzętu pozwala na utrzymanie porządku w miejscu pracy – klej nie wycieka z pistoletu i nie pozostawia żadnych śladów preparatu w obrębie łączenia.