Jak kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Zakup mieszkania to bardzo poważna sprawa, jest to bez wątpienia jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. To dlatego nie warto się śpieszyć, musi być to zakup przemyślany.

Od czego zacząć?

Oczywiście planując zakup mieszkania w pierwszej kolejności, należy odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące metrażu, możliwości finansowych oraz potrzeb. Ważnym czynnikiem jest również rozkład pomieszczeń oraz lokalizacja nieruchomości (np. dobrym wyborem będą nowe mieszkania Wrocław śródmieście z uwagi na dogodną komunikację z całym miastem). Wiele osób nie lubi tracić czasu na dojazdy i woli wybrać mieszkanie zlokalizowane bliżej centrum, nawet kosztem metrażu.

Dlaczego z rynku pierwotnego?

Najlepiej zdecydować się na zakup nieruchomości od dewelopera, ponieważ takie mieszkanie będzie miało praktyczniejszy rozkład, będzie też tanie w utrzymaniu. Nowe budynki są wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dlatego są cieplejsze, co ma duży wpływ na wysokość rachunków. Warto wziąć pod uwagę mieszkania na osiedlu przy Bajana we Wrocławiu, one mają funkcjonalny rozkład, wokoło jest dużo zieleni, okolica jest cicha, co również jest istotne.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku pierwotnego?

Po pierwsze trzeba poprosić o prospekt dotyczący inwestycji oraz stosowne załączniki tj. odpis z KRS-u i dokumenty potwierdzające, że deweloper nie zalega z opłatami w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie. Warto również na własną rękę prześledzić działalność inwestora i dowiedzieć się czy mieszkańcy wcześniej wybudowanych przez niego budynków są zadowoleni, to bardzo cenne informacje.

Zakup nieruchomości to bardzo duże przedsięwzięcie, na które większość Polaków przeznacza wszystkie swoje oszczędności, dlatego taka decyzja musi być przemyślana.