Na co zwrócić uwagę wybierając kamień elewacyjny?

Wybór odpowiedniego kamienia elewacyjnego w dużej mierze zależy od swoich własnych indywidualnych preferencji oraz od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Osoby, które chcą uzyskać oryginalny i niepowtarzalny wygląd w pierwszej kolejności powinny postawić na wzorzyste oraz kontrastowe materiały. Osoby, które z kolei cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność powinny skorzystać z dobrodziejstwa elewacji z wapieni.

Cena ma znaczenie

Wybierając kamień elewacyjny wiele osób zwraca uwagę nie tylko na walory estetyczne i użytkowe, ale również na cenę, która jak powszechnie wiadomo odgrywa bardzo ważną rolę. Elewacja kamienna bardzo często wiąże się z dość kosztowną inwestycją, dlatego też wybór odpowiedniego materiału odgrywa kluczową rolę. Wiele osób dekoracyjny kamień elewacyjny wykorzystuje jedynie na wybranych elementach. Mowa tutaj na przykład o dekoracyjnych cokołach, które prezentują się bardzo okazale. Warto wziąć pod uwagę nie tylko zakup kamienia elewacyjnego, ale również wszystkie koszty związane z jego położeniem. Na porządnej ekipie budowlanej nigdy nie warto oszczędzać.

Rodzaj kamienia elewacyjnego

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej 4 rodzaje kamienia elewacyjnego. Do pierwszej grupy zaliczamy kamienie dekoracyjne na bazie gipsu, które przeznaczone są jedynie do wnętrz. Lepszymi parametrami może pochwalić się kamień dekoracyjny na bazie cementu, który można wykorzystać wewnątrz i na zewnątrz. Trzecią grupę stanowią kamienie dekoracyjne na bazie cementu, które barwione są w specjalnej masie. Ostatnią grupę tworzy oczywiście naturalny kamień dekoracyjny, który doskonale nadaje się na elewacje. Poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko materiałem z którego są wykonane, ale również przeznaczeniem i sposobem wykończenia. Pamiętać należy o tym, aby do elewacji nie wybrać kamienia, który przeznaczony jest jedynie do wnętrz.

Wielkość płytek

Przy wyborze kamienia elewacyjnego należy wziąć pod uwagę jego wielkość i grubość – www.home100.pl/kamien-elewacyjny . Małe płytki mogą okazać się bardzo mozolne w układaniu i czasochłonne. Większość renomowanych producentów na szczęście oferuje bardzo różną wielkość płytek kamiennych oraz specjalne narożniki.