Sobótka pod Wrocławiem- miejsce idealne dla osób zmęczonych zgiełkiem dużego miasta

Sobótka w województwie dolnośląskim jest świetnym miejscem do zamieszkania dla osób, które centrum interesów życiowych posiadają w Wrocławiu, ale są już zmęczone gwarem i tłocznością dużego miasta. Poniżej podpowiadamy, dlaczego Sobótka może być dobrą opcją dla osób szukających domu lub mieszkania pod Wrocławiem.

Sobótka – połączenie podgórskiego miasteczka z nowoczesnymi udogodnieniami

Sobótka jest malowniczą miejscowością z wielowiekową historią i ciekawymi zabytkami, położoną u stóp góry Ślęży. Liczy niespełna siedem tysięcy mieszkańców, ale posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, szczególnie jeśli chodzi o przedszkola, szkoły czy sklepy. Również ceny nieruchomości w Sobótce są bardziej przystępne niż w samej stolicy Dolnego Śląska.

Miasteczko to jest oddalone od Wrocławia o około 35 kilometrów, co umożliwia nam dojazd do jego centrum w mniej więcej pół godziny. Możemy dostać się tam samochodem lub dobrze funkcjonującym transportem zbiorowym.

Rynek nieruchomości w Sobótce

Rynek nieruchomości, jak na tak małe miasteczko, jest dość obfity, co zapewne jest skutkiem jego górskiego charakteru oraz bliskości Wrocławia.

Wybierać możemy zarówno spośród nieruchomości z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Dla osób ceniących sobie nowoczesność, komfort i wygodę oraz chcących urządzić wnętrza od początku po swojemu, szczególnie polecane są nieruchomości w Sobótce od Lokum Dewelopera. Nowo pojawiające się osiedla, a na nich domy wolnostojące, szeregowce czy mieszkania w mieście Sobótka, kuszą atrakcyjnymi cenami oraz wszystkimi współczesnymi udogodnieniami przy jednoczesnym zachowaniu sielskiego klimatu i pięknych widoków za oknami.

Tak więc, jest to miejsce godne rozważenia, szczególnie dla rodzin z dziećmi czy osób starszych, pragnących umknąć przed zgiełkiem dużego miasta.