Sklep BHP – podstawowe informacje na temat działalności

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy jest jednym z podstawowych wymogów, stawianych przed pracodawcami przez regulacje prawne. W praktyce, aby zagwarantować spełnienie wymogów ustawowych, zakład pracy inwestuje najczęściej w odpowiednie wyposażenie ochronne pracowników. Miejscem, w którym najłatwiej można dokonać jego zakupów, może być specjalistyczny sklep BHP, a w przypadku większej liczby produktów – hurtownia BHP. Co warto wiedzieć o przedsiębiorstwach tego typu?

Sklep BHP – czym się zajmuje?

Podstawowe produkty, oferowane przez placówki tego typu, to odzież robocza i ochronna oraz środki ochrony osobistej. Ta ostatnie kategoria obejmuje przy tym niezwykle zróżnicowane wyposażenie, dostosowane do potrzeb różnych stanowisk pracy. Produkty z tej grupy, oferowane przez sklep BHP-Gabi, mogą obejmować przykładowo:

  • środki ochrony oczu – różnorodne maski, okulary i gogle, stosowane w celu zabezpieczenia twarzy i narządów wzroku przed opiłkami i odłamkami,
  • nauszniki, stosowane przez pracowników, których stanowiska narażone są na działanie hałasu,
  • różnego rodzaju filtry i maski, służące ochronie dróg oddechowych.

Sklep BHP jest również bardzo często miejscem, w którym można nabyć podstawowy sprzęt przeciwpożarowy, tablice, służące oznakowaniu miejsca pracy oraz środki czystości.

Sklep BHP - czym się zajmuje

Sklep BHP czy hurtownia BHP – co wybrać?

Sklep BHP nie jest jedynym typem podmiotu, w którym przedsiębiorca może zaopatrzyć się w artykuły, potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników. Większe firmy, o dużej skali działalności, wykazują znaczące zapotrzebowanie na wyroby tego typu – w związku z tym miejscem, w którym dokonują zakupów, jest najczęściej specjalistyczna hurtownia BHP. Zaletą zaopatrywania się w podmiocie tego typu jest przede wszystkim stosunkowo niska cena artykułów. Hurtownia BHP jest również w stanie zaspokoić potrzeby przedsiębiorstw, które nabywają jednorazowo duże ilości (na przykład dziesiątki lub setki) konkretnych wyrobów – w przypadku zakupów w sklepach detalicznych tej branży należy liczyć się z możliwością, że odpowiedniej ich liczby nie będzie po prostu w magazynie.