Czy fuga silikonowa jest dobra na taras?

Taras to wielka przyjemność, możliwość spędzania wolnego czasu na powietrzu oraz organizowania zabaw. Żeby jednak było to miejsce bezpieczne i dobrze wykonane, trzeba zadbać o jego nawet najmniejsze szczegóły. Dobrym tego przykładem jest wybranie dobrej jakościowo fugi. Czym się ona powinna charakteryzować, a także czy fugi silikonowe do płytek będą dobrym wyborem na taras?

Czym powinna cechować się dobra fuga na taras?

Warunki, w których fuga będzie pracowała na tarasie, są naprawdę niezwykłe. Mowa tu jest bowiem o często dużym nasłonecznieniu, wysokiej temperaturze, czy też mrozie, odpadach deszczu i śniegu. Fugi nie tylko muszą znieść takie warunki, lecz również muszą odpowiednio dobrze się prezentować i zabezpieczać płytki.
Czym konkretnie muszą się więc charakteryzować? Dobra fuga tarasowa musi być elastyczna, aby dobrze rozprowadzać po swojej powierzchni np. zmiany temperatur. Co więcej, fuga ta musi być mrozoodporna, a także wodoodporna. Jeśli powstanie pomiędzy fugą a płytką szczelina, dostać się może tam woda, która po zamrożeniu się rozsadzi płytki na tarasie.

Czy fuga silikonowa na taras to dobry wybór?

Jak zatem widać, fugi tarasowe powinny się cechować naprawdę wieloma bardzo ważnymi parametrami. Czy w takim razie fugi silikonowa na taras to dobry wybór? Jak się okazuje, zdecydowanie tak – https://budujmy.eu/pl/menu/fuga-silikonowa-941.html. Fuga ta nie tylko spełnia wszystkie kryteria dobrej fugi tarasowej, lecz co więcej, jest ona łatwa w nakładaniu, a także dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie naprawdę ładnego wyglądu.

Fuga silikonowa cena

Na koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, jaka jest cena takiej fugi. W końcu z opisu prezentuje się ona naprawdę dobrze, więc automatycznie rosną obawy co do jej ceny. Jak się jednak okazuje, nie jest wcale tak źle, ponieważ fuga ta jest w cenie przeciętnej zwykłej fugi tarasowej.