Do czego służą zatyczki do uszu?

Czy wiesz, że w pewnych okolicznościach zatyczki do uszu mogą pomóc w łagodzeniu bezsenności, zminimalizować narażenie na działanie wody i dźwięku oraz zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia i innych? Zatyczki do uszu to wszelkie produkty zaprojektowane w celu zminimalizowania szkodliwego wpływu trudnych warunków środowiskowych na narządy słuchu. W rzeczywistości dopiero niedawno udało się rozwiązać problem „zanieczyszczenia” hałasem. 

Nowoczesne zatyczki do uszu: rodzaje i cechy

Obecnie w sklepie BHP-Gabi dostępnych jest wiele rodzajów zatyczek do uszu. Można wyróżnić modele standardowe i indywidualne. Pierwsze z nich mają standardową formę, pozostałe są formowane indywidualnie. Zatyczki do uszu są unikalnym produktem, który:

  • Jest wykonany z miękkiego materiału (hipoalergicznego silikonu) przy użyciu technologii 3D;
  • Jest to produkt indywidualnie dopasowany, ponieważ kształt produktu dopasowuje się do kanału słuchowego konkretnej osoby;
  • Odznacza się wysoką jakością;
  • Gwarantują komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu.
zatyczki do uszu pomarańczowe

Kto potrzebuje zatyczek do uszu?

O ile początkowo zatyczki do uszu były przeznaczone do odpoczynku i ochrony przed nadmiernym hałasem w samochodzie, samolocie lub pociągu, to obecnie mają szersze zastosowanie. Omawiane produkty przynoszą nieocenione korzyści:

  • Dla budowniczych, którzy muszą pracować z „głośnymi” narzędziami;
  • Dla rowerzystów i motocyklistów;
  • Dla pracowników zatrudnionych w hałaśliwych środowiskach przemysłowych.

Uniwersalne zatyczki do uszu nadają się do stosowania w wielu różnych sytuacjach. Są one odpowiednie do pracy i w codziennym użytkowaniu, ponieważ chronią uszy przed nadmiernym hałasem pochodzącym z komunikacji miejskiej, z użytkowania głośnych narzędzie, metra itp.