Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Posiadanie nieruchomości to marzenie większości osób, które wchodzą w dorosłe życie. Zakup mieszkania to bardzo duże przedsięwzięcie finansowe, dlatego taka decyzja z pewnością nie może być podejmowana zbyt pochopnie. Czy lepszym rozwiązaniem będzie mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Mieszkanie od dewelopera

Inwestycje mieszkaniowe to bardzo duży wydatek, szczególnie decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego. Nowe mieszkanie ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze można je urządzić zgodnie ze swoimi upodobaniami od początku do końca. Po drugie nie trzeba martwić się o żadne usterki. Niestety w tym wypadku trzeba przygotować się na dość długie oczekiwanie, zawsze trzeba mieć na uwadze także bankructwo inwestora, co może powodować duże problemy z odzyskaniem wpłaconych pieniędzy. Nowe inwestycje we Wrocławiu posiadają zazwyczaj atrakcyjne lokalizacje , takie mieszkania są funkcjonalne i bardziej przestronne, to też duży plus – w tym kontekście warto sprawdzić też inwestycje mieszkaniowe Lokum Deweloper. Na stronie prezentowane są informacje dotyczące nowych inwestycji oraz sprawozdania z realizacji dotychczasowych działań deweloperskich.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego można wprowadzić się bezpośrednio po odebraniu kluczy. Nieruchomość jest zazwyczaj gotowa do zamieszkania, niestety trzeba liczyć się z możliwością remontu czy naprawą uszkodzeń wyrządzonych przez poprzednich właścicieli. Dużym problemem może okazać się również kwestia obciążenia finansowego nieruchomości, dlatego warto dokładnie sprawdzać księgi wieczyste, aby nie okazało się, że w mieszkaniu znajduje się lokator, czy jest do niego przypisana służebność osobista.

Niezależnie od tego, czy wybiera się nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego trzeba być bardzo ostrożnym i świadomie lokować swoje pieniądze. Nie można dać się oszukać i stracić ciężko zarobione pieniądze czy środki pozyskanie z pomocą instytucji bankowej. Trzeba podejść do tematu bardzo odpowiedzialnie.