Czy kinkiet to oświetlenie tylko do sypialni?

Odpowiednio dobrane oświetlenie w pomieszczeniu może tworzyć atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, jak i pobudzić do działania. Czy kinkiet jako boczne oświetlenie jest idealnym rozwiązaniem tylko do sypialni? W jakich pomieszczeniach można zamontować taki rodzaj oświetlenia?

Jak rozwiązać oświetlenie schodów oraz korytarza?

Ciemny przedpokój, korytarz czy schody mogą być przyczyną niespodziewanych kontuzji. Właściwe doświetlenie przestrzeni zniweluje pojawianie się niechcianych zdarzeń. Dobrym rozwiązaniem jest montaż oświetlenie, z których pada boczne światło i przenika przestrzeń. Takie oświetlenie jest również mało agresywne dla wzroku, co jest bardzo istotne przy udawaniu się na odpoczynek.


Miejscem, z którym najczęściej kojarzy się montaż kinkietu; jest sypialnia. To tu kinkiet jest ozdobą bocznej strefy łóżka i ułatwia czytanie przed snem. Taki rodzaj oświetlenia doskonale sprawdzi się w salonie przy strefie odpoczynku jako alternatywa dla stojącej lampy przy kanapie.

Aranżacja łazienki a oświetlenie

Jeżeli omawia się wyposażenie łazienki, to nie można zapominać o oświetleniu lustra. Nawet jeżeli posiada listwę LED, może to być za mało, aby wykonać profesjonalnie makijaż czy dokładnie ogolić brodę. Rozwiązaniem jest montaż kinkietów z boku lustra, które wprowadzą dodatkowe światło umożliwiające wymienione czynności.

Szeroki wybór kinkietów pozwala na wykorzystanie ich jako elementu dekoracyjnego i daje możliwość dopasowania do danego stylu. W ofertach producentów można znaleźć modele:

  • nowoczesne,
  • industrialne,
  • klasyczne.

Możemy też wyróżnić:

  • z kloszem i bez,
  • ruchome i nieruchome.

Z pewnością wybór kinkietu (więcej szczegółów tutaj) nie jest prosty, ale gdy już tego dokonamy staje się akcentem w całej aranżacji pomieszczenia.