Czy warto zdecydować się na lampy podłogowe w mieszkaniu?

Oświetlenie jest niezwykle ważne. Odpowiada nie tylko za funkcjonalność mieszkania, tworzy również odpowiednią atmosferę. Zdecydowanie się na konkretne źródło światła potrafi być więc nieco problematyczne, zwłaszcza że może ono pełnić także funkcję dekoracyjną. W co wobec tego najlepiej zainwestować?

Aspekty techniczne

lampy podłogowe

Jedną z bardzo popularnych opcji są oczywiście lampy podłogowe. Poszczególne modele różnią się między sobą wieloma parametrami, między innymi:

  • Wysokością,
  • kształtem,
  • wielkością,
  • stylem wykonania.

Przeważnie nie stanowią głównego źródła światła w pomieszczeniu, a jedynie doświetlają konkretne miejsca, na przykład wnęki. Sprawiają, że cały pokój jest idealnie oświetlony. Stanowią również element aranżacji, dlatego muszą zostać dopasowane do reszty wystroju. Nowoczesne modele posiadają przeważnie fantazyjne kształty, dzięki czemu wyraźnie różnią się od tych tradycyjnych.

Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Posiadanie niewielkiego mieszkania wymusza staranne zagospodarowanie przestrzeni. Lampy podłogowe są najczęściej wybierane do większych metraży. Pozwalają na doświetlenie wszystkich kątów oraz atrakcyjnie się prezentują. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je, chociażby w kawalerce. Sprawdzą się świetnie w salonie, gdyż kiedy ogląda się jakiś film wieczorem, to mocne światło z głównej lampy może w tym nieco przeszkadzać. Z drugiej strony całkowita ciemność powoduje uczucie zmęczenia. Nie trzeba ich również mocować do ściany i mogą być swobodnie przestawiane z miejsca na miejsce, więc stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać aranżację swojego mieszkania.