Charakterystyka oleju wrzecionowego

Jednym z najpopularniejszych środków do konserwacji części mechanicznych są oleje wrzecionowe. Niemniej jednak w większych sklepach z chemią budowlaną znajdują się dziesiątki takich specyfików, a każdy z nich promuje się na najlepszy. Któremu z producentów oleju wrzecionowego uwierzyć przeglądając szeroką ofertę środków do konserwacji wrzecion i łożysk? W tym artykule wymienimy kilka cech najlepszych olejów wrzecionowych, tak aby po przeczytaniu każdy wiedział jakiego produktu powinien szukać w sklepach.

Najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć o substancji

Oczywiście podstawowym zadaniem każdego oleju wrzecionowego jest zapewnienie łożysku płynnych, dynamicznych obrotów, a także ochrona metalu przed korozją i rdzą. Jednak tym czego nie można oczekiwać od gorszych jakościowo specyfików jest wysoka odporność na utlenianie. Jeżeli chce się jak najbardziej zadowalających efektów konserwacji olejem wrzecionowym, powinno zaopatrzyć się w produkt działający nawet w warunkach z wysokim poziomem wilgotności i temperatury powietrza. W obietnicach producentów należy szukać też zwiększonej żywotności oleju wrzecionowego, tak aby pozytywne skutki smarowania łożysk utrzymywały się jak najdłużej. Ostatnim z najważniejszych aspektów jest poziom lepkości substancji. Przyjmuje się, że im mniej lepki jest olej wrzecionowy, tym lepiej. Taki specyfik z pewnością nie będzie zakłócał ruchu obrotowego pierścieni łożyskowych. Szeroką ofertę olejów można znaleźć na melkib.com.

olej wrzecionowy

Inne cechy olejów wrzecionowych

Poza wyżej wspomnianymi właściwościami dobrze jest gdy w oleju przemysłowym znajdują się liczne substancje ochronne. Zapewniają one jeszcze silniejszą ochronę metalowych łożysk, a czasami nawet wzbogacają specyfik o dodatkowe właściwości konserwacyjne. Co więcej, warto szukać oleju wrzecionowego, który nie będzie wchodził w reakcję z metalami miękkimi. Łożyska szybkoobrotowe nierzadko są z nich wykonane, przez co mogą niwelować niektóre właściwości oleju przemysłowego.