Co trzeba wiedzieć o wannie z hydromasażem przed zakupem?

Wanna z hydromasażem nie jest już jedynie domeną salonów SPA i luksusowych hoteli. Na kąpiel w takiej wannie może sobie obecnie pozwolić każdy. Jest to opcja wybierana coraz chętniej do domów zamiast klasycznej wanny lub prysznica. Zobacz, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu.

Wanna z hydromasażem – czym jest

Taka wanna pozwala korzystać z prozdrowotnych masaży codziennie. Dostępnych jest wiele rodzajów, w zależności od zapotrzebowania konkretnej osoby. To dobra alternatywa dla tych, którzy nie chcą dojeżdżać na masaż do gabinetu fizjoterapii. Nie należy mylić jej jednak z jacuzzi – to drugie wyposażone jest dodatkowo w system filtrujący wodę.

Wanna z hydromasażem – dla kogo

Masaż wodny pomaga między innymi osobom z chorym kręgosłupem, chorobami reumatologicznymi i oddechowymi, a także w przypadku niedowładów i napięcia mięśniowego. Temperatura wody umożliwia uśmierzenie bólu i poprawę nastroju. Taka wanna sprawdzi się również w domach osób walczących z nadwagą. Kobiety w ciąży powinny przed użytkowaniem wanny skonsultować decyzję z lekarzem prowadzącym.

Podsumowanie

Masaż wodny działa świetnie w przypadku wielu dolegliwości. Oczywiście, zakup wanny z hydromasażem nie obliguje do zaprzestania wizyt u specjalistów. Jednak posiadanie takiej wanny w domu może zdecydowanie ulepszyć komfort życia wielu osób.