Płytki kamieniopodobne – ile kosztują?

Kamień naturalny to materiał uznawany za ponadczasowy, elegancki i prestiżowy – przede wszystkim ze względu na swoją cenę. Producenci materiałów wykończeniowych imitują go na tysiące różnych sposobów, szczególnie w płytkach. Płytki kamieniopodobne – ile kosztują? Oto przegląd rynku.

Proste płytki ceramiczne we wzory kamieniopodobne

Klasyczne płytki ceramiczne z wzorami imitującymi kamień można kupić w praktycznie wszystkich marketach budowlanych. Modele o niewielkich rozmiarach (w kształcie prostokąta lub kwadratu) dostępne są w cenach już od 15zł za metr kwadratowy. Tego typu tanie płytki kamieniopodobne montowane są masowo w wykańczanych niewielkim kosztem mieszkaniach pod wynajem, na zapleczach firm, w kuchniach lokali gastronomicznych i hoteli oraz tysiącu innych miejsc.

Płytki strukturalne imitujące kamień elewacyjny

Ścienne płytki kamieniopodobne ze strukturą stanowią alternatywę ekonomiczną dla naturalnego kamienia dekoracyjnego. Wciąż są to jednak dość drogie płytki, kosztujące od 50zł za metr kwadratowy wzwyż – najbardziej wyszukane modele potrafią kosztować nawet kilkaset złotych za metr kwadratowy. Płytki tego typu stosuje się często na elewacjach czy w salonach na ścianie za telewizorem, raczej w roli akcentów dekoracyjnych.

Płytki wielkoformatowe i gresy

Płytki kamieniopodobne wielkoformatowe (zarówno podłogowe, jak i ścienne czy elewacyjne), kosztują od 40 do nawet 250zł za metr kwadratowy. Wiele zależy od ich przeznaczenia i właściwości użytkowych, a także producenta. Takie płytki chętnie stosowane są na podłogach wnętrz oraz tarasów czy balkonów, a także w łazienkach i kuchniach.

Płytki kamieniopodobne – Eksperci Łazienek mają różne ceny – można wśród nich znaleźć zarówno modele ekonomiczne, jak i ekskluzywne. Rynek tego typu płytek jest bardzo bogaty, co sprawia, że praktycznie każdy znajdzie na nim takie płytki, na które może sobie pozwolić.