Umywalka nablatowa- efektowna i wygodna
Strefa umywalkowa w każdej łazience to strategiczne miejsce. To tam odbywają się poranne i wieczorne rytuały, od mycia zębów po makijaż. Często musimy z niej korzystać w pośpiechu, dlatego bardzo ważna jest wygoda. Dobrze dobrana nie raz oszczędzi sporo stresu. Tylko czym kierować się, wybierając umywalkę. Na pewno musi ona być wygodna i dobrze komponować się z designem reszty łazienki. Zatem do najważniejszych kryteriów będą należeć: estetyka i wielkość. Ważne też, by była trwała.
Na co zwrócić uwagę kupując umywalkę?
W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, jaki rodzaj umywalki chcemy zamontować. Niesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich latach umywalki nablatowe. Coraz większą uwagę przykładamy do wyglądu i aranżacji łazienki, a to właśnie ten typ daje największe pole do popisu. Dodatkowo umywalki podblatowe czy podwieszane są bardziej skomplikowane w montażu.
Standardowo za wygodne uważa się te, które mają już te 50-60cm szerokości. Jednak do toalety, w której co do zasady będziemy jedynie myli ręce, można zamontować mniejszy model. Kupując umywalkę należy też zwrócić uwagę na jej głębokość, im mniejsza tym powinna ona być głębsza, i na odwrót. Dla ergonomii ważne jest też by górna krawędź była na odpowiedniej wysokości, zwykle przyjmuje się około 85-90 cm. Jeżeli chcemy, aby umywalka nablatowa stanęła na szafce, musimy zwrócić na to uwagę.
Nie bez znaczenia jest materiał, z którego została wykonana umywalka nablatowa. A na rynku dostępne są umywalki z różnych materiałów, od ceramiki i szkła, przez akryl i metal po drewno. Wybór materiały ma znaczenie nie tylko z powodów estetycznych i wizualnych, ale przede wszystkim ze względu na trwałość. Za najtrwalsze uważa się te wykonane z kamienia. Jednak umywalki nablatowe – sprawdź – www.EksperciŁazienek.pl na przykład z marmury wymagają konkretnego wnętrza, co sprawia, że koszt takiej łazienki jest bardzo wysoki. Za najbardziej uniwersalne uważa się te ceramiczne, są trwałe, o ile nie spadnie na nie jakiś ciężki przedmiot, niestety łatwo się tłuką.