Taryfa G11 – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Choć energia elektryczna potrafi w znaczący sposób obciążyć nasz budżet domowy, to jednak nie da się bez niej żyć. W związku z tym jedyne, co możemy zrobić to zredukować rachunki za prąd, a możemy tego dokonać chociażby poprzez odpowiedni dobór taryfy energetycznej do swoich potrzeb. Obecnie jedną z najbardziej popularnych taryf energetycznych na polskim rynku jest G11. U kogo zatem taryfa G11 sprawdzi się najlepiej?

Czym charakteryzuje się taryfa G11?

Każda z taryf energetycznych ma określoną cenę za kWh. Cena za energię elektryczną według taryfy G11 obliczana jest tylko i wyłącznie na podstawie jednej strefy czasowej. A zatem zupełnie inaczej niż przy taryfach G12 czy G12W, w przypadku których wyznaczone są godziny z tańszą i droższą ceną za kWh.

Dla kogo przeznaczona jest taryfa G11?

Taryfa energetyczna G11 (https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/najprostsza-dla-ciebie) sprawdza się w tych gospodarstwach domowych, w których energia elektryczna zużywana jest w sposób równomiernie, a zatem nie da się zaplanować wykonywania pewnych energochłonnych prac w wyznaczonych godzinach, np. wieczornych. Jeśli więc pierzemy, prasujemy, zmywamy, odkurzamy czy korzystamy z komputera bez zwracania uwagi na konkretne godziny czy pory dnia, to taryfa G11 będzie wówczas idealna.

Czy z taryfy G11 mogą skorzystać firmy?

Choć taryfa G11 z założenia nie jest przeznaczona dla firm (G to odbiorcy indywidualni) to jednak w pewnych sytuacjach osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły z niej skorzystać. A mianowicie, jeśli w budynku mieszkalnym, w którym zarejestrowana jest dana działalność, nie są przyjmowani klienci i nie są też prowadzone rozliczenia finansowe, to wówczas istnieje możliwość skorzystać z taryfy G11. Z pewnością jest to opłacalne rozwiązanie z punktu widzenia właściciela takiej firmy, bowiem w ciągu dnia często wykorzystywany jest sprzęt biurowy – komputery, drukarki itp. – który jak wiadomo dużo pochłania energii elektrycznej.

W porównaniu z taryfą energetyczną dla firm, taryfa G11 prezentuje się po prostu znacznie korzystniej.