Drzewołazy – jak wybrać?

Drzewołazy, jak sama nazwa wskazuje służą w głównej mierze do wspinania się po drzewach. Jest to świetne i nieocenione narzędzie pracy, które jest powszechnie wykorzystywane przez strażników, drwali czy konserwatorów terenów zielonych. Czym charakteryzują się drzewołazy oraz co warto wiedzieć przed wyborem konkretnego modelu?

Drzewołazy – charakterystyka

Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią w doborze drzewołazów jest to, że nie mogą one krępować ruchów użytkownika. Muszą one być przede wszystkim wygodne i powinny być skrojone bezpośrednio pod konkretną osobę. Dość często praca na wysokości odbywa się w ekstremalnych warunkach, dlatego też wygoda i komfort muszą być elementem koniecznym. W tej kwestii nie warto, a wręcz nie można iść na kompromisy.

Gdzie można kupić?

Drzewołazy do chodzenia po drzewach jest najlepiej kupować w sklepach specjalistycznych związanymi z BHP takim jak na przykład BHP-Gabi. Obszerny wybór asortymentu sprawia, że z pewnością dobierzemy dla siebie idealnie skrojony sprzęt. Drzewołazy muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa, które potwierdzą certyfikaty. Nie warto więc szukać oszczędności w tej kwestii. Zachęcające niższe ceny w niektórych punktach powinny dać do myślenia.

drzewołazy do chodzenia po drzewach

Zakup drzewołazów to całkiem spory wydatek. Najtańsze modele zaczynają się już około 200 złotych, a kończyć mogą się nawet na kilku tysiącach. Rozbieżności cenowe są zazwyczaj związane z takimi aspektami jak rodzaj wykorzystanego materiału, marża sklepu czy koszt samej produkcji.

Podsumowanie

Podsumowując, drzewołazy są jedną z najlepszych form zabezpieczenia się podczas wspinaczek. Niebezpieczeństwo związane z pracą na wysokościach można znacznie zminimalizować doborem odpowiedniego modelu drzewołaza. Kluczowe jest to by wybrany przez nas produkt nie krępował ruchów i by był wykonany z najwyższej jakości materiałów.