Na co zwracać uwagę wybierając wannę?

Jeżeli dysponujemy sporą łazienką, metraż nie będzie dla nas stanowił żadnego ograniczenia. Bez przeszkód, możemy wybrać dowolną wannę wolnostojącą albo taką do zabudowy. Co innego, kiedy zechcemy zmieścić tę część wyposażenia w pomieszczeniu mającym nietypowy kształt, albo mały metraż. Miejmy zawsze na uwadze, iż ważne będą nie tylko same wymiary wanny, ale również znajdująca się wokół niej dostępna przestrzeń. 

Szerokość oraz długość 

Klasyczna wanna prostokątna ze sklepu Ekspercilazienek.pl może mieć długość mieszcząca się w przedziale 140-170 centymetrów, zaś jej standardowa szerokość, to 70 centymetrów. W sklepach znajdziemy także krótsze i dłuższe, szersze, jak również dwuosobowe wanny prostokątne. Jak dokonać wyboru wanny, kierując się tylko jej rozmiarem? Przede wszystkim, powinno się ją dopasować do wolnego miejsca w łazience, jak i do własnych cech indywidualnych, tym bardziej wzrostu. Jeżeli umożliwi nam to metraż, zdecydujmy się na nieco większą wannę, zaś w niewielkiej przestrzeni, na możliwie najmniejszą. 

Głębokość 

Poza długością oraz szerokością wanny, istotną jej cechę stanowi głębokość. Ma ona ogromne znaczenie, między innymi w przypadku ilości zużywanej wody. Ma również niebagatelny wpływ na komfort używania tego elementu wyposażenia – wchodzenia oraz wychodzenia z wanny. Istnieje jeszcze jedna kwestia, która zadecyduje o wygodzie branych kąpieli, a której nie da się zmierzyć przy pomocy zwykłej miary. Będzie to wyprofilowanie dna. Żeby mieć pewność, iż wanna będzie dla nas wygodna, koniecznie powinniśmy wypróbować ją w sklepie.