Lampy do kuchni – wiszące oświecenie czy łapacz kurzu

Wyobraź sobie, że wchodzisz do swojej nowo wyremontowanej kuchni. Włączasz światło, a pod sufitem zapala się Twoja wymarzona lampa wisząca do kuchni. Jeśli w tym momencie zastanawiasz się, jak ona właściwie mogłaby wyglądać, czytaj dalej i sprawdź jakie lampy wiszące sprawdzą się w miejscu Twoich kulinarnych przygód!

Wiszące lampy – do kuchni i nie tylko

Czasy kiedy to konwenanse ograniczały zapędy dekoratorów wnętrz już dawno odeszły w zapomnienie. Dlatego teraz dobierz do kuchni lampę, która mogłaby równie dobrze znaleźć się w salonie. Owalny klosz z zamszu i metalu, złote abstrakcyjne druty z regulowanym natężeniem światła LED czy loftowe sześciany z modną żarówką to tylko kilka opcji z szerokiej oferty, w której znajdziemy lampy do kuchni wiszące (szeroki wybór znajdziemy m.in. na https://www.elampy.pl/lampy-do-kuchni). 

Nietypowe lampy do kuchni

Mniej mainstreamowe lampy wiszące do Twojego zakątku smaku to modele w kształcie:

  • czajnika,
  • durszlaku,
  • garnka.

Jeśli lubisz się wyróżnić przez duże ,,W”, sięgnij po takie warianty. Możesz też zrezygnować z klosza lub abażuru całkowicie, montując jedynie samą dekoracyjną żarówkę na specjalnej bazie.

Jak dopasować lampy wiszące do kuchni?

Najłatwiej zdecydować się na styl eklektyczny i łączyć minimalistyczny półkolisty żyrandol z kuchnią tradycyjną. Dopasuj także przezroczysty szklany klosz w stylu loftowym do antyków lub aranżacji vintage. Jeśli jednak kuchnia ma być w jednym stylu, warto zachować tylko tradycyjny lub tylko nowoczesny design. Podczas gdy bambusowy wyplatany klosz lampy do kuchni lepiej komponuje się ze współczesną zabudową kuchenną, proste trapezowe klosze, lub te w kształcie kwiatów, idealnie ozdobią bogato zdobioną kuchnię z ubiegłych lat.

Lampa wisząca i konserwacja

Mimo iż wydaje się trudne, czyszczenie lamp wiszących do kuchni to bułka z masłem. Wystarczy się zaopatrzyć w pierzastą zmiotkę i raz w tygodniu odkurzyć klosz. Zaleca się także trochę rzadziej zetrzeć lampę na mokro. Takie porządki będą wręcz relaksem podczas podziwiania wymarzonej wiszącej lampy do kuchni!