Jak wybrać lampę, która sprawi, że łazienka będzie jasna i wygodna?

Aby wygodnie się myć, brać prysznic, robić makijaż, pranie i relaksować, potrzebujesz co najmniej dwóch rodzajów oświetlenia – ogólnego i zadaniowego. Dotyczy to nawet pomieszczeń o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych. A jeśli pomieszczenie jest duże, należy rozważyć oświetlenie dekoracyjne i inne dodatkowe.

Oświetlenie ogólne

Światło, które jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni jest koniecznością. Można to osiągnąć poprzez zainstalowanie w łazience oprawy oświetleniowej, która zapewnia wspaniałe rozproszone oświetlenie.

Modele sufitowe

Oświetlenie ogólne jest zazwyczaj tworzone przez modele podwieszane lub natynkowe instalowane na suficie. Liczba produktów i układ są dobierane w zależności od cech pomieszczenia. Przykładowo, do łazienki o powierzchni do 5 m2 wystarczy jedna oprawa. Jeśli jednak pomieszczenie ma nieregularny kształt lub jest większe, warto zwiększyć liczbę źródeł światła.

Downlight z lampą sufitową w kolorze żywej czerwieni stanowi harmonijne uzupełnienie łazienki w odcieniach szarości.

Lampy wpuszczane

Lampy łazienkowe wpuszczane są popularne w oświetleniu łazienkowym. Są one często stosowane w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach, niskich sufitach lub w celu zaoszczędzenia miejsca. Reflektory wpuszczane mogą być rozmieszczone pojedynczo lub wykorzystane do podziału na strefy. Dobrze uzupełniają minimalistyczne wnętrza.

Łączenie różnych modeli

Ogólne światło jest często tworzone poprzez połączenie oświetlenia sufitowego i punktowego. Na przykład z boku zainstalowany jest piękny żyrandol o niskiej wilgotności, a strefa prysznica lub łazienki jest oświetlona modelami wpuszczanymi.